Richard Zelinka

Richard - jeden z nejlepších současných jezdců, se narodil v roce 1999. S ježděním na koloběžce začal kolem roku 2010. Koloběžka totálně změnila jeho pohled na život. Okamžitě věděl, že chce strávit všechen svůj čas  ježděním na koloběžce, zlepšovat se, posouvat hranice svých možností dál a nevzdávat se.

V současnosti se hodně věnuje sociálním sítím, především Youtube. Ve videjích Richard předává dětem, jak vypadá život sportovce, jak se v životě nevzdávat a jít si za svými sny. Závody už tolik neřeší, Ricahrdova vize je především dostat freestyle scootering a celou koloběžkou scénu mezi mnohem širší vrstvu diváků než je koloběžková komunita.

Nutno podotknout, že se mu jeho vize zatím daří plnit! Byl například jako model na Adidas show na fashion week, kam na podium přijel na koloběžce, byl několikrát jako borec na konec na TV Nova (v hlavním vysílacím čase), ale i na rozhoverech v TV nebo třeba natáčí videa se skejtovou komunitou.

To všechno znamená obrovský posun pro celou freestyle scooter komunitu, nejen pro českou freestyle scooter scénu!


Za svou kariéru vyhrál nespočet titulů a závodů a to jak na domácí tak na zahraniční půdě. Zatím si nejvíc cení těhle výsledků:
  • Scootfest, Anglie, vítěz titulu King of kings 3x v řadě za sebou
  • Scootfest, Anglie, vítěz titulu King of bowl 4x v řadě za sebou
  • Mega ramp Barcelona, vítěz World best trick
  • Nitro world games, Paříž, 3.místo
  • Fise world, Francie, 1.místo minirampa

Závodní kariéře se bude 100% věnovat, až se dá do pořádku před novou sezonou a byl ready znovu vyhrávat. Všechno, co Richard dělá, dělá pořádně a ani závody nehodlá dělat napůl. Ne nadarmo je jeho životní motto "GO BIG OR GO HOME". 


Krom toho se Richad věnuje své Mega rampě - Rich paradise - u Prahy, kde trénuje na big air závody, ale taky učí pokročile jezdce, jak se posunout dál.

BTW - Rich Paradise je největší sportoviště svého druhu na světě! Kdo tam, dohodněte si s Richardem session. Stojí to za to!

Na střeše Lucerny v Praze
V USA
Rich Paradise - masivní superman desk grab

Czech Scooter Association, z.s.

Bubenské nábřeží 306/13, Hala č. 11

170 00 Praha 7 - Holešovice

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

© Copyright 2022 czechscootering.cz All Rights Reserved.